Facebook Pixel

Czy recykling jest ważny?

Czy recykling jest ważny?

Dziękuję, że jesteś dociekliwy. W naszej ofercie znajdziecie sporo produktów pochodzących z recyklingu. Daj się zaskoczyć!

Produkty, które kupujemy w sklepie są wytworzone z plastiku, szkła, papieru czy metali. Tworzywa te możemy ponownie wykorzystać. Jeśli je posegregujemy to przestają być śmieciem. Odzyskują nowe życie, stają się wręcz wartościowym surowcem. Recykling polega na przetworzeniu zużytego tworzywa w taki sposób, aby powstała nowa wersja tego samego produktu. Działa to tak - wyrzucamy papier lub karton do odpowiedniego pojemnika, zostaje on poddany recyklingowi i powstanie z niego ponownie papier lub karton.
Podobnie jest z plastikiem. Na przykładzie plastikowej butelki, dobrze możemy zobrazować proces jaki musi ona przejść aby stać się regranulatem nadającym się do ponownego wykorzystania. Najczęściej stosowanym tworzywem sztucznym jest tzw. PET, z którego z powodzeniem od niemal 50 lat produkowane są butelki. Wiemy, że materiał PET można poddać recyklingowi i uzyskać tak samo dobry surowiec wtórny. Wystarczy wrzucić go do odpowiedniego pojemnika, aby dać mu drugie życie. Gospodarka o obiegu zamkniętym w przypadku butelek oznacza, że plastikowe butelki nigdy nie stają się odpadami. Zamiast tego zaprojektowane są z myślą o recyklingu, dzięki czemu można ponownie wprowadzić je do gospodarki jako np. nowe butelki lub inne produkty z tworzyw sztucznych. Mamy w ofercie bardzo dużo produktów z r-pet. To w tej chwili najlepsze dostępne rozwiązanie, zgodne z zasadami Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Segregowanie śmieci przynosi również korzyści finansowe, ponieważ segregując płacimy mniej za odbiór śmieci. Recykling pozwala na oszczędność energii, surowców i środowiska.
Kwestia ekologii zawładnęła wyobraźnią konsumentów. Nasi Klienci podejmują decyzję zakupową przez pryzmat tego, jak wybrany przez niego produkt wpisuje się w rachunek zysków dla środowiska
Spalanie, jak wiadomo, powoduje wydzielanie się szkodliwego dwutlenku węgla do powietrza.
Recykling dzieli się na dwa rodzaje: upcycling i downcycling.
Downcycling - przetwarzając dane tworzywo lub materiał otrzymujemy coś o mniejszej wartości. Bez końca, bez utraty dla wartości, można poddawać recyklingowi aluminium i metale.
Upcycling - to takie przetwarzanie materiału, które pozwala otrzymać coś o większej wartości, niż rzecz przetworzona. Zachęcamy do przerabiania palet na meble czy kwietniki ;)


Dlaczego produkty z recyklingu powinny być uprzywilejowane?
Recykling jest szalenie istotny dla gospodarki krajów rozwiniętych. Umożliwia wytwarzanie nowych produktów przy użyciu mniejszej ilości surowców i energii.
Produkty z recyklingu są uprzywilejowane, ponieważ pozwalają nam chronić zasoby naturalne z przyrody. Są oznaczone pętlą Moebiusa, czyli powszechnie rozpoznawalnym symbolem recyklingu.

W naszej ofercie znajdziecie sporo produktów pochodzących z recyklingu. Daj się zaskoczyć!.