Facebook Pixel

Lodziarnia - jak otworzyć, niezbędne wyposażenie.

Lodziarnia - jak otworzyć, niezbędne wyposażenie.

Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z prowadzeniem lodziarni, nasz blog z pewnością Cię zainteresuje. Przedstawiamy najnowsze trendy i innowacje w branży, które pomogą Ci wyróżnić się na rynku. Dowiesz się także, jakie maszyny i urządzenia są niezbędne, aby zapewnić najlepszą jakość lodów i skutecznie zarządzać swoją lodziarnią.

Nasz poradnik krok po kroku pomoże Ci w wyborze najlepszych maszyn i urządzeń do produkcji lodów, a także w urządzeniu wnętrza swojej lodziarni. Przedstawiamy również praktyczne wskazówki i porady, jak dbać o swoje maszyny i utrzymać wysoki standard higieny.

Jeśli zależy Ci na sukcesie swojej lodziarni, nie przegap naszego bloga. Dołącz do naszej społeczności lodziarzy i ciesz się wspaniałymi smakami i satysfakcją z prowadzenia własnego biznesu!

Otwarcie lodziarni wymaga kilku kroków i zazwyczaj zależy od lokalnych wymogów biznesowych. Poniżej znajdują się niektóre z najważniejszych kroków, które należy podjąć, aby otworzyć lodziarnię:

  1. Business Plan: Sporządzenie planu biznesowego, który będzie obejmował analizę rynku, konkurencji, kosztów startowych, projektowanie menu i strategie marketingowe.
  2. Lokalizacja: Wybór odpowiedniej lokalizacji z wysokim ruchem pieszym, dobrą widocznością, łatwym dostępem i parkingiem dla klientów.
  3. Wyposażenie: Zakup maszyn i urządzeń do produkcji i przechowywania lodów, jak również sprzętu kuchennego, mebli i dekoracji sklepu (szukaj u nas).
  4. Licencje i zezwolenia: Uzyskanie wymaganych licencji i zezwoleń od lokalnych władz, w tym pozwolenia na sprzedaż żywności i alkoholu, koniecznych certyfikatów i przepisów sanitarnych.
  5. Załoga: Zatrudnienie pracowników z doświadczeniem w branży spożywczej, którzy będą w stanie obsługiwać klientów, produkować lody i dbać o czystość lokalu.
  6. Finanse: Zapewnienie wystarczającego kapitału początkowego, który będzie obejmował koszty związane z wynajmem, wyposażeniem, zakupem składników i płacą dla pracowników.
  7. Marketing: Opracowanie strategii marketingowej, która obejmie reklamę i promocję, takie jak ulotki, banery, promocje w mediach społecznościowych i kampanie e-mail.

Te tylko niektóre z wymaganych kroków, które należy podjąć, aby otworzyć lodziarnię. Ostatecznie, ważne jest, aby dokładnie zbadać i zrozumieć lokalne przepisy i wymagania biznesowe, aby móc otworzyć i prowadzić udaną lodziarnię.

Pomożemy Ci w wyborze najlepszych maszyn i urządzeń do produkcji lodów, a także w urządzeniu wnętrza swojej lodziarni. Przedstawimy również praktyczne wskazówki i porady, jak dbać o swoje maszyny i utrzymać wysoki standard higieny.

Zacznijmy od maszyny do lodów. Nasza propozycja to Maszyna do lodów, HENDI. Urządzenie służy do wyrobu lodów, sorbetów i mrożonych jogurtów. Podczas wyrobu lodów możesz dodać składniki zgodnie z upodobaniami, np. owoce, kawałki czekolady, rodzynki, orzechy, migdały itd. Maszyna ma funkcję utrzymywania niskiej temperatury, która umożliwia późniejsze serwowanie lodów. Funkcja ta utrzymuje niską temperaturę przez ok. 2h. Maszyna posiada zabezpieczenie silnika. Jeśli lody będą za twarde, silnik zostanie zablokowany, by zapobiec przegrzaniu.

Lody należy przechowywać w odpowiednio zabezpieczonym pojemniku w maksymalnej temperaturze ok. -12°C nie dłużej niż tydzień. Na pojemniku warto odnotować datę produkcji i smak. Lody stanowią dobre środowisko do rozwoju bakterii. Miejsce przechowywania lodów, urządzenia i pojemników powinno być całkowicie czyste i suche. Nigdy nie należy ponownie zamrażać roztopionych lub częściowo rozmrożonych lodów. Ale to pewnie wiecie ?

Czyszczenie maszyny jest niezwykle proste. Zewnętrzną powierzchnię należy czyścić po ostygnięciu delikatnie zwilżoną ściereczką lub gąbką z roztworem łagodnego mydła.

Zapoznaj się ze szczegółami maszyny do lodów na naszej stronie:

Maszyna do lodów

Następnym produktem, który chcemy zarekomendować to kuweta do lodów. Kuweta jest wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki bardzo solidnej konstrukcji, może być stosowana w lodówkach i mroźniach. Zaokrąglone krawędzie ułatwiają utrzymanie czystości. Kuwetę do lodów można myć w zmywarkach do naczyń.

Kuweta do lodów

Szpatuła do lodów ze stali wraz z kuwetą tworzy piękny duet. Szpatuła do lodów z uchwytem z tritanu marki Hendi to praktyczne akcesorium wykonane ze stali nierdzewnej służące do wygodnego nakładania porcji lodów. Porcjoner do lodów jest polecany do użytku zarówno w kawiarniach i restauracjach, jak i w kuchniach domowych. Są 4 kolory do wyboru.

Szpatuła do lodów

Kolejnym niezbędnym produktem jest gałkownica do lodów. Gałkownica idealnie formuje lodowe kulki. Jest wykonana ze stali nierdzewnej (można myć w zmywarce do naczyń) i posiada bardzo ergonomicznie zaprojektowany uchwyt z np. nylonu.

Gałkownica

Masz dosyć trudności z czyszczeniem gałkownic? Przedstawiamy Ci naszą rewolucyjną płuczkę do gałkownic - Twojego niezastąpionego pomocnika w utrzymaniu czystości i klarowności! Nasza płuczka do gałkownic zapewnia bezkompromisową czystość i higienę Twoich gałkownic. Pozwala na zachowanie czystości przy niewielkim zużyciu wody. Bardzo łatwa w obsłudze i czyszczeniu. Wbudowany system myjący uruchamiany poprzez nacisk i zapewniający małe zużycie wody. Wykonana jest ze stali nierdzewnej 18/10. Gumowa osłona zabezpiecza rant płuczki i rękojeść gałkownic przed mechanicznymi uszkodzeniami. Płuczka (model 755174) z możliwością instalacji do ściany, blatów i innych płaskich powierzchni.

Płuczka do gałkownic

Powodzenia przy otwarciu lodziarni! To naprawdę ekscytujący moment, który może przynieść wiele radości i smakowych przyjemności dla Waszych klientów. Przede wszystkim chcielibyśmy pogratulować Wam odwagi i determinacji w realizacji swojego marzenia o własnej lodziarni. Nie ma nic bardziej inspirującego niż widok ludzi, którzy śmiało podążają za swoimi pasjami i wiedzą, że mają coś wyjątkowego do zaoferowania.

Podczas emocjonującego okresu otwarcia czeka Was wiele pracy i wyzwań, ale nie zapominajcie, że macie nas!

Zabrakło opakowań na lody? Oferujemy wesołe, kolorowe miseczki na lody. Mamy w ofercie również opakowania na lody białe papierowe oraz pojemniki cukiernicze na lody w typie kraft. Latem, praktycznie przed każdą cukiernią oferującą lody, ustawia się długa kolejka. Smakosze lodów są bardzo wymagający. Nie tylko właściciele lokali oferujących lodowe desery mają wyzwanie. Również my, dystrybutorzy opakowań cukierniczych, mamy challenge. Nasz Dział zakupów śledzi trendy, dzięki temu oferta opakowań cukierniczych na lody jest systematycznie rozszerzana o atrakcyjnie cenowo i jakościowo produkty. Zauważyliśmy, że wyszukiwarka Google jest rozgrzana do czerwoności na hasło “OPAKOWANIA LODY”. Sezon się zaczął, więc “In case of emergency call Bagstar”.

Zapraszamy do kontaktu zapytania@bagstar.pl