Facebook Pixel

Pojemniki na wynos bez opłaty konsumenckiej - ZGRZEWY, SAŁATKI, SOSY, ZUPY!!

Pojemniki na wynos bez opłaty konsumenckiej - ZGRZEWY, SAŁATKI, SOSY, ZUPY!!

Mamy rozszerzoną ofertę pojemników na wynos/na miejscu posiadających certyfikaty (atesty) wielokrotnego użycia. Opakowania na wynos, które nie tylko doskonale sprawdzają się w transporcie potraw, ale także eliminują obciążenia finansowe dla naszych klientów.

Zobacz produkty wielokrotnego użycia

Jest to oferta skierowana do wszystkich firm (w tym do kawiarni, restauracji, punktów gastronomicznych, hoteli, biur oraz stacji benzynowych), które muszą dostosować się do obowiązków wynikających z ustawy SUP.

Od 1 lipca 2024 roku polscy przedsiębiorcy, którzy oferują jednorazowe opakowania wskazane w załączniku nr 6, będą zobowiązani dostarczyć klientom bardziej ekologiczne alternatywy, zmniejszając w ten sposób ilość odpadów plastikowych. To nowe wymaganie wynika z ustawy SUP, która wprowadza przepisy związane z unijną dyrektywą 2019/904. To szansa dla producentów do wprowadzenia alternatywnych opcji opakowań i promocji produktów opartych na bardziej zrównoważonych rozwiązaniach.

Chcemy uczynić Twoje doświadczenie z naszymi produktami jeszcze bardziej komfortowym, jednocześnie wspierając zrównoważone podejście do korzystania z opakowań.

Przepisy stawiają przed nami wyzwania związane z standardami ekologicznymi.

Wszyscy konsumenci będący użytkownikami końcowymi objęci ustawą SUP opakowań od 1 stycznia 2024 roku muszą uiścić opłatę konsumencką w wysokości 0,20 zł netto za każdy jednorazowy kubek z (lub zawierający) tworzyw sztucznych na napoje i 0,25 zł netto za każdy jednorazowy pojemnik z tworzyw sztucznych na żywność. Należy szanować regulacje i unikać prób omijania opłat, które są nakładane w związku z zakupem lub używaniem określonych produktów jednorazowych.

Czy żywność w pojemniku:

  • jest przeznaczona do bezpośredniego spożycia z pojemnika na miejscu lub na wynoś? Tak czy nie?
  • gotowa do spożycia bez dalszej obróbki, takiej jak przyrządzanie, gotowanie czy podgrzewanie? Tak czy nie?
  • zazwyczaj spożywana bezpośrednio z pojemnika? Tak czy nie?

Czy jest jedną porcja? Tak czy nie? (pytanie dodatkowe - podpowiedź)

Jeśli padło chociaż jedno “nie” – najprawdopodobniej opakowanie nie będzie podlegało opłacie.

Natomiast zwolnione są z opłat opakowania na wynos/na miejscu wielorazowe. Promowanie korzyści ekologicznych i funkcjonalnych cech opakowań to z pewnością wartościowy argument dla klientów. Warto skupić się na pozytywnych aspektach, takich jak dbałość o środowisko, trwałość i estetyka, aby przyciągnąć uwagę klientów. W przypadku opakowań, które posiadają certyfikat wielorazowego użytku, warto podkreślać ich trwałość i zrównoważone korzyści, ale jednocześnie ważne jest przestrzeganie wszelkich obowiązujących przepisów i norm prawnych.

Opakowania wielorazowe oferują szansę na znaczne ograniczenie ilości generowanych śmieci, ponieważ mogą być używane wielokrotnie, eliminując konieczność regularnego wytwarzania nowych opakowań. Popularyzacja zrównoważonych praktyk zakupowych i korzystanie z opakowań wielorazowych to krok w kierunku bardziej zrównoważonego społeczeństwa, które dba o przyszłe pokolenia. Zarówno jako konsument, jak i przedsiębiorca, mamy możliwość wpływania na otaczający nas świat. Wybierając opakowania wielorazowe, wybieramy świadomą przyszłość, w której zrównoważony rozwój to standard. To czas, abyśmy wspólnie podjęli wysiłek i zmierzyli się z wyzwaniami, które stoi przed nami, dbając o naszą planetę dla obecnych i przyszłych pokoleń.